Tanıtım ve Reklam

Reklam Tanıtım ve Kurumsal Kimlik Çalışmalarımız

O ihaleyi Fethiye kazandı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nde açılan Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri ihalesini Fethiyeli şirket kazandı. 17 şirket yetkilisinin katıldığı ihalede yıllık bedel dudakları uçuklattı. 20 yıllığına Fethiyeli şirkette kalan Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri ihalesinde en fazla rakamı veren 3 firma kapalı oturumda kıyasıya bir mücadele ortaya koydu. İhaleyi Fethiyeli firmanın kazandığı öğrenildi.

Fethiye’de yıllarca akaryakıt boşaltma istasyonu olarak kullanılan, daha sonra atıl vaziyette kalan Orman Genel Müdürlüğü’ne ait; Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Karagözleriçi C Tipi Mesire Yerine dönüştürülen 19 bin metrekarelik alanın ihalesi Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü salonunda yapıldı. Geçtiğimiz günlerde teknik hata nedeniyle iptal edilen ihalede, Fethiye Körfezi manzarasındaki içinde çam ağaçlarının da bulunduğu, metruk binaların da yer aldığı Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri ihalesine rekor katılım oldu. Fethiye’den firmalarında katıldığı yıllık 370 bin TL muhammen bedel ile ihaleye çıkartılan mesire alanının ihalesine 17 firma katıldı. 3 firmanın eksik evrakı nedeniyle katılamadığı ihalede 11 firmada en yüksek 3 firmanın altında fiyat verince kapalı oturumdaki arttırım ihalesinden elendi. 
KATILAN FİRMALAR
İhaleye Alesta, Ecetaş, Ekin Kuruca Danışmanlık, Doğa Turizm, Vivedi Restoran, JFM Restoran, Fethiye Belediyesi, Botanik Mühendislik, Simol Gayrimenkul, Mavi Vatan Denizcilik, MES Şirketi, CNS Danışmanlık, Oto Stor A.Ş, AS Marin katılırken, Alesta 1 milyon 932 bin TL, AS Marin 1 milyon 850 bin TL ve JFM Restoran 1 milyon 715 bin TL  ile açık arttırmaya katılmaya hak kazandı. Bu 3 firma Başkan Rifat Biçer yönetimindeki ihale komisyonu önünde kıyasıya bir arttırama girişti. Yaklaşık 15 dakika süren açık arttırmada yıllık 2 milyon 850 bin TL arttırıma giden AS Marin sahibi Aykut Sidekli ihaleyi kazanırken, JFM Restoran yetkilisi 2 milyon 800 bin TL, Alesta firması yetkilisi ise 2 milyon 210 bin TL’ye kadar çıktı. AS Marin Karagözleriçi C Tipi Mesire Yerini 20 yıllığına ihale ile kazanırken, ihalenin Fethiye’den bir firma tarafından kazanılması alkışlarla karşılandı. 
ÇEKİŞMELİ GEÇTİ
İhaleyi kazanan AS Marin Yöneticisi Aykut Sidekli yaptığı açıklama da, “İhale çekişmeli geçti. Fethiye’nin insanına kalsın diye uğraştık. Biraz yüksek oldu ama hayırlısı olsun. AS Marina Otelcilik olarak 2 milyon 850 bin TL’ye ihaleyi almış olduk. Fethiye için ne olması gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.
YATIRIMCIYA SAHİP ÇIKILSIN
İhaleye katılan Otostor A.Ş Sahibi Murat Erdoğan’da, “İhaleye katılımcı oranı yüksek… İlçemizden ve ilçe dışından çok yatırımcımız var. Buda bizi mutlu ediyor. Bu durum ihaleyi yapan Orman İşletmenin lehine bir durum… İlçemizin güzelleşmesi için, turizm için yatırımcıların buraya davet edilmesi iyi bir şey. Bizde ihaleye katıldık. Fethiye’mize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Yatırımcılara sahip çıkılsın. Yatırımcılara sahip çıkan yok. Öncelikle Fethiye Belediye Başkanımızdan, Ticaret Odası ve STK’lardan bu yatırımcılara sahip çıkmalarını istiyorum. Trafik sorunun çözülmesini istiyorum. Biraz vizyonlu ve özverili çalışılması lazım” ifadelerini kullandı. 

WhatsApp Image 2021-06-11 at 13.17.38
WhatsApp Image 2021-06-11 at 13.17.39 (1)
WhatsApp Image 2021-06-11 at 13.17.39